Refakatçi

Hasta Refakatçi - Yaşlı Refakatçisi

Ailemiz, eşimiz, arkadaşlarımız bizim hayatımıza anlam katan insanlardır. Onların sağlıkları ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde bu durum bizim hayatımızı derinden etkiler.

 

En yakınımızdaki insanlar sağlık sorunu yaşadığında, kaza geçirdiğinde ya da yaşlılık sebebiyle kendilerine bakamayacak duruma geldiklerinde onlarla ilgilenecek insanlara ihtiyaç duyarız. Bu durumda bir refakatçi ararız.

Yatılı Refakatçi

Şüphesiz ki, sevdiklerimize en iyi şekilde aileden olan kişiler bakabilir fakat bu her zaman için uygun olmaz. Günümüz yaşam koşulları, temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için bizi uzun saatler çalışmaya zorunlu kılar. Böyle bir durumda kaldığımızda yakınlarımızla ilgilenecek onların sağlıklarını her şeyin üstünde tutacak kişilere ihtiyaç duyarız.

 

Hastalık dönemlerinde olan, temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken yakınlarımız için yapmamız gereken bir refakatçi ile anlaşmaktır. Kendinize uygun gereken çalışanı bulabilmek için Simge Danışmanlık insan kaynakları sitesine başvurarak gereken hizmeti kolayca alabilirsiniz.

 

Refakatçinin Görevleri

Hastalık süreci oldukça meşakkatli, stresli, yorucu ve üzücü bir dönemdir. Bu dönemde hasta veya kendine bakamayacak derecede başkasının yardımına muhtaç olan kişileri anlayabilmek, onların fiziki ve ruhsal ihtiyaçlarına cevap verebilmek özel bir çaba ve ilgi istemektedir. Böyle bir hizmeti profesyonel bir çalışandan almak hastanın iyiliğine büyük katkı sağlar.

 

Öncelikle refakatçilerin ilk yardım kurallarına hakim olması ilgilendikleri kişilerin başlarına acil bir komplikasyon geldiğinde hemen müdahale etmelerine olanak sağlar. İlk yardım kurallarına vakıf olan refakatçiler zor bir durumda kalındığında ilk tedaviyi kimseyi beklemeden kendileri gerçekleştireceklerdir. Hasta ve bakıma muhtaç kişinin durumunda farklı bir gelişme olduğunda bunu kolaylıkla anlayacak ve gerekeni yapacaktır.

 

Hastanın Yaşamına Kattıkları

Hastanede Refakatçi - Hasta Refakatçi

Refakatçi hasta ve yaşlı bakımının temel unsurlarından olan görevleri gerçekleştirmek üzere yakınlar tarafından görevlendirilir.

 

Yakın hastalarımıza veya yaşlılarımıza refakatçi hizmeti sağlamak onların sağlıklarına normal akrabanızdan çok daha fazla yarar sağlayacaktır

Başlıca görevleri;

Hastanın sağlıklı beslenmesinden emin olmak, ilaçlarının zamanında ve doğru dozlarda alınmasını sağlamaktır. Hastanın gerekli temizliğinin yapılmasına yardımcı olmak, fiziki aktivitelerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesini sağlamak tecrübeli bir refakatçinin hastaya katacağı faydalardandır.

Simge Danışmanlık bünyesindeki refakatçi başvurularını inceleyerek, yakın hastalarınıza ve yaşlılarınıza gönül rahatlığı ile bakacak birini bulabilirsiniz. Yatılı yaşlı bakıcı arıyorum diyenler ya da hasta bakıcı hemşire isteyenler! Simge Danışmanlık sizler için iki tarafı buluşturuyor! Hemşire veya refakatçi ücretleri için ilanlara bakınız!