Hasta Bakıcı

Hasatanede Hasta Bakıcı - Refakatçi mi Arıyorsunuz

Hasta Bakıcı, gerekli bakım ve uygulamaların yapılmasını sağlayan, hasta kişinin en yakınında olması ve her anında ona destek olması gereken yardımcı kişidir.

 

Bu kişi direkt olarak hastalar ile birebir iletişim kuracağı için sabırlı, sevecen, şefkatli olmalıdır. Gerek kendi hijyenine gerekse ortamın genel hijyenine ve kişisel bakımına oldukça dikkat etmelidir.

 

Bakıcı, kendisinin yanı sıra sorumlu olduğu kişinin de tüm ihtiyaçlarından sorumlu olacağı için ruhen ve bedenen gerekli yeterliliğe sahip, enerjik, mantıklı ve hızlı kararlar verebilen, programlı çalışmayı bilmelidir.

Hasta Bakıcı İşi Arıyorum Diyenler

Evde hasta bakımı oldukça titizlik isteyen bir iştir.  Genel anlamıyla hasta bakıcı, yatılı hasta bakımı ve gündüzlü hasta bakımı için başlıca şu işlerden sorumludur;

 

  • Hastaların düzenli olarak yeme, içmesinin takibinin yapılması (Zararlı yiyeceklerden uzak durmasının sağlanması),
  • İlaç takibinin sağlanması,
  • Tuvalet ihtiyacına yardımcı olmak,
  • Yürüme zorluğu çeken hastaların ufak kondisyonlarla yürütülmesi,
  • Giyinme ve soyunma desteği,
  • Hastanın kıyafetlerinin temizliği,
  • Tansiyon, nabız, solunum ölçümünün düzenli olarak yapılması,
  • Egzersiz ve masaj desteği,
  • Hastanın rutin doktor kontrollerinde yanında bulunmak.

Hasta bakımı adına özellikle bu konulara özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir. Yaşlı hasta bakıcı aynı zamanda oldukça kibar ve nazik olmalıdır. Muhatap olduğu kişinin bir yaşlı olduğunu ve son derece hassas olduğunu unutmadan davranmayı bilmeli.  İletişime açık ve ikili ilişkiler esnasında gayet dikkatli olmayı bilmelidir.  Ayrıca sorumlu olduğu hastanın yakınları ve gelen misafirler ile iyi anlaşma yoluna gitmelidir.

 

Günümüzde birçok insan evde bakım hemşiresi imkanlarından faydalanmaktadır. Simge Danışmanlık yıllardan beri kaliteden ödün vermeden iş arayan ile işvereni ortak bir noktada buluşturarak iş imkanı sağlamaktadır. Bir işveren olarak  ‘Hasta bakıcı arıyorum’ diyorsanız, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda hasta bakıcı ilanları verebilirsiniz. Bakıcı eleman ilanları ile çok kolay işinize kavuşabilirsiniz. Yatılı hasta bakıcısı bulabilirsiniz. Bakıcı ücretleri konusunda danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

İş arayan olarak ise çalışmak istediğiniz şehirde aktif olan ‘hasta bakıcı aranıyor’ ilanları üzerinden hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz. Siz de bakıcı ihtiyacı duyuyorsanız, Simge Danışmanlık güvencesi ile bakıcı ilanları ile karşılaşabilir ve kendinize huzurlu bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. Hizmetlerimiz Türkiye’nin genelini kapsamaktadır.

 

Hasta bakıcı işi arıyorum diyenler ya da hasta olan, yürüme zorluğu çeken, felçli kişilerin hemşire ve doktorların gözetimi sonrasında yönlendirdiği şekilde hasta bakıcıya ihtiyacı olanlar. Bizi arayın!