Hasta Bakıcısından Beklentiler Ne Olmalıdır?

Evde Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Hasta Bakıcısından Beklentiler Ne Olmalıdır?

Hasta bakıcı, hastane, sağlık ocağı veya evlerde doktor veya hemşirelerin verdiği tedavi takibinin gözlemini yapabilecek, gerekli ilaçların zamanında ve doğru kullanımından sorumlu kişidir. Hasta bakıcı, ilgileneceği kişinin durumuna göre gündüzlü veya yatılı hasta bakıcı olarak belirlenebilir. Yatılı hasta bakıcı 7/24 hastadan sorumludur.


Bakıcı, hastanın tüm temel ihtiyaçları ile aksatmadan, düzenli olarak ilgilenir. Hasta bakıcı, aile üzerindeki yükümlülüğü son derece azaltır. Profesyonel bir şekilde hastanın gün içindeki temizliği, tuvalet ihtiyacı, beslenme saatleri, neler tüketmesi gerektiği ve ilaç takibi bakıcının gözetimi altında yapılmalıdır. Hasta malzemeleri kullanımı esnasında hijyene oldukça önem verilmeli, tek kullanımlık olan malzemeler çöpe atılmalıdır. Aynı zamanda acil durumlar listesi hazırlanıp bunun hakkında hasta bakıcıya bilgi verilmeli. Hasta bakıcı ateş ölçme, pansuman yapma, oksijen tüpü kullanımı ve aspiratör gibi araçları kullanmayı düzgün bir şekilde bilmelidir.


Ev içinde devamlı olarak ihtiyacı olan kişi ile ilgilenmek hasta bakıcı hizmeti alan aileyi de güven ve huzur içinde tutacaktır. Bu hizmeti veren kişinin, aile içindeki diğer bireyler ile de saygılı bir şekilde iletişim kurması son derece önemlidir. Hasta adına herhangi bir şey için karar alınacağı zaman bakıcı ve aile ortak bir noktada birleşmelidir.

 

Hasta bakıcısından beklentiler genel olarak hasta ile zamanında gerektiği gibi ilgilenmesi, ilaç takiplerinin aksatılmaması, kontrol sürecinde hastanın yanında olması ve doktorun belirlediği sürece riayet etmesidir. Yatılı bakıcı olarak görev alacaksa bulunduğu ortam içinde diğer insanlara karşı son derece saygılı, sabırlı, insanlarla iyi anlaşabilir, yaşlı insanlara karşı sevecen olan, dürüst, titiz, temiz, soğukkanlı, çalışkan, düzenli, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bir kişiliğe sahip olmalıdır. Hasta tekerlekli sandalye kullanıyorsa günün belirli saatleri içinde dışarı çıkarılması ile ilgilenmelidir. Yaşlı insanlar şefkate, ilgiye daha muhtaçtır. Morallerinin yüksek tutulması ve makul ihtiyaçları karşılamak gerekir. Hastayı rencide eden, üzen tutum ve sözlerden kesinlikle uzak durulması gerekir.


Simge Danışmanlık Türkiye’nin genelinde yılların verdiği tecrübe ve güven içerisinde işveren ile iş arayanı birleştiren bir yapıdır. Sizde aradığınız niteliklerdeki işe veya elemana sahip olmak istiyorsanız Simge Danışmanlık üzerinden ilan verebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Related posts

Aradığınız Profesyonel Bakıcıyı Bulun

Aradığınız Profesyonel Bakıcıyı Bulun

Simge danışmanlık hizmetleri ile profesyonel bakıcı bulabilirsiniz. Çünkü Simge danışmanlık hizmetleri sizlerin arayıp bulamadığı tüm personelleri temin etmektedir. Eğer sizler hala gazete ilanlarından ya da çeşitli mecralardan yatılı bakıcı işi ilanları üzerinden aradığınız elemanı bulmaya çalışıyorsanız o zaman hala Simge danışmanlık hizmetleri firmasıyla hala tanışmamışsınız demektir. Simge danışmanlık şirketi sayesinde İstediğiniz, hasta bakıcısı ve çocuk

Devamını Oku
Hasta Bakıcı Arıyorum

Hasta Bakıcı İşi Arıyorum Diyenler için

Hasta bakıcı; uzman kişiler olan doktor ve hemşirelerin uygun gördüğü tedavi sürecine katkı sağlayacak şekilde talimatlara uyarak hastanın iyileşme sürecini etkileyen kişidir. İnsanlar olarak fiziksel yapımız hassastır. Ömrümüz boyunca birçok defa hastalık geçirmekteyiz. Bakıma muhtaç olduğumuz zamanlar olur. Sadece hastalık sebepleri ile değil ani kazalar sonucu da fiziksel aktivitelerimizin kısıtlandığına şahit oluruz. Böyle durumlarla karşılaştığımızda

Devamını Oku
Hasta Bakıcı Nedir? Ne İş Yapar?

Hasta Bakıcı Görevleri

Hasta bakıcısı hayatımızı kolaylaştıran hizmetlerden biridir. Zaman zaman birçok kişinin ihtiyaç duyduğu hasta bakıcısı özellikle günümüzde oldukça gerekli mesleklerden biridir. Yaşlı veya genç hastalarla ev veya hastane ortamında kişilerin iyileşmesi için doktorun tedavi ile ilgili emirlerini yerine getirir. Hastanın tüm ihtiyaçları ile aksatmadan ilgilenen kişiye hasta bakıcı denir. Hasta bakıcı ilgileneceği kişi ile ilgili kendine verilen tüm

Devamını Oku