Çocuk ve Bebek Bakıcısı

Çocuk Bakıcısının Özellikleri

Çocuk bakıcısı ve bebek bakıcısı çalışan ebeveynlerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmet türüdür. İyi bir çocuk bakıcısı çocuğunuzun gelişiminde önemli rol oynar. Güvenilir çocuk bakıcısı, küçük yaşlardan itibaren çocuğunuzun her türlü temel ihtiyacı olan beslenme, tuvalet ve uyku ihtiyacı ile ilgilenecektir. Çocuk bakıcısının özellikleri, iş kalitesi ve eğitimi ebeveynlerin ilk inceleme alanı olmalıdır.

 

Düzenli bir yemek saatinin olması çocuğun ilerleyen dönemler içinde sağlığını disiplinli ve özenli bir şekilde muhafaza etmesine fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda yabancı bakıcı olarak Filipinli bakıcı, Özbek bakıcı veya Moldovyalı bakıcı çocuğunuzun okul çağından önce yabancı dil öğrenmesine katkıda bulunur.  Yatılı çocuk bakıcı, 7/24 çocuğun yanında kalarak her türlü ihtiyacı ile ilgilenir. Böylelikle ebeveyne çocuk bakımı konusunda daha çok faydası olur.

 

Güvenilir Çocuk Bakıcısı Nereden Bulunur?

Simge Danışmanlık olarak yıllardan beri çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, özel şoför, temizlik elemanı, oyun ablası, özel aşçı gibi ev veya kurumsal işlerde hizmet veriyoruz. Güvenilir bir insan kaynakları sitesi olarak ihtiyaç doğrultusunda oluşan işveren ile belirli niteliklere sahip iş arayanı ortak bir noktada buluşturup, bir araya gelmesini sağlıyor.

 

İki tarafında birbirini onaylaması ile güzel bir çalışma ortamı hazırlamayı amaçlayan firmamız kişi veya kişilerin ihtiyacı olan her türlü hizmetle sektörün önce gelen firmalarından biridir. Çocuğunuz veya bebeğiniz için ‘çocuk bakıcısı arıyorum’ diyorsanız firmamızın web sitesi üzerinden yüzlerce iş ilanına ulaşarak aradığınız personele ve elemana kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Ebeveyn İle Çocuk Bakıcısı Arasındaki Diyalog Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle ebeveyn, bakıcının artık aileden biri olduğunu ve çocuğunun üzerinde söz hakkına sahip olduğunu kabullenmek gerekir. Özellikle yatılı çocuk bakıcısı için bu durum daha elzemdir. İki tarafta çocukla ilgili veya herhangi genel bir konuda birbirine oldukça saygılı davranmalıdır.

 

Çocuk Bakıcısının Özellikleri

Ailenin koyduğu kurallar zamanda bakıcı tarafından mantıklı bir çerçeve etrafında değiştirilebilir. Bu durum hoşgörü ile karşılanmalıdır. Bakıcı ve ebeveyn arasındaki iletişim çocuğun gelişimini de etkileyecektir. Bakıcı sorumluluk sahibi, güvenilir, dürüst ve iletişime açık olmalıdır. Beden dilini ve sözlü iletişim şekillerini ne kadar doğru ve aktif kullanırsa çocuğun eğitimi için ilerleme kaydedilir. Depresif eğitimden uzak, sıcakkanlı ve iyimser tavırlı bir yaklaşıma sahip olmalıdır.  Kişisel ve bilişsel gelişimi açısından farklı oyunlar türetip çocukla olabildiğince fazla zaman geçirmeye odaklanmalı.

Related posts

ikiz bebek bakıcısı

İkiz Bebek Bakıcısı

İkiz bebek ve çocukların bakımı, yalnızca çalışan değil çalışmayan anneler için de zor bir durumdur. Zira her çocuğun farklı ihtiyaçları vardır ve her biri farklı yetiştirme stratejisine ihtiyaç duyar. Bu nedenle ikiz çocuk sahibi annelerin çoğu bir yardımcıya ihtiyaç duyar. İkiz bebek bakıcısıbu aşamada annelerin kurtarıcısı olmaktadır. Siz de ikiz bebekleriniz için çocuk bakıcısı arayışındaysanız

Devamını Oku
Filipinli Çocuk Bakıcısı - Filipinli Bebek, Çocuk Bakıcı

Filipinli Çocuk Bakıcısı

Bebek bakıcılarına özellikle son dönemlerde oldukça fazla ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Ebeveynlerin yoğun çalışma şartları nedeniyle ve kadının iş hayatındaki yerinin gün geçtikçe daha fazla yoğunlaşması ile birlikte, ev işlerinde ve çocuk bakımında yardımcılar oldukça gerekli bir hale gelmiştir. Çocuklarının küçük yaşlardan itibaren profesyonel kişiler tarafından, eğitimli ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesini isteyen aileler bu tercihini

Devamını Oku
Çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişiler ve kaygılarımız

Bebeğinizi Güvenilir Kişilere Emanet Edin

Günümüzde iş kadınlarının en büyük sorunlarından biri; doğum yapmalarının ardından alınan izinlerinin bitip, çalışma hayatlarına geri dönmeleridir. İstedikleri bebek bakıcısı kriterleri ile buldukları uyuşmamasıdır. İş ve aile hayatı arasında sıkışan aileler, yükümlülüklerini hafifletmek için kişisel alanları içinde yardımcılara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle çalışan kadınların büyük kurtarıcısı olan bakıcılar, son dönemde oldukça önemli bir paya sahiptir. Bebek

Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir