Çocuk Gelişimi Uzmanı - Çocuk Gelişimci

Çocuk Gelişimi Uzmanı

Çocuk Gelişimi Uzmanı, çocuğun doğduğu andan itibaren büyüyene kadar olan süreçte bütün fiziksel ve zihinsel değişimlerini gözlemlemekte ve bu doğrultuda en doğru şekilde çocuğun bakımıyla ilgilenmektedir. Bakım boyunca çocukta gözlemlediği değişimleri raporlayarak, ebeveynleri bu konularda bilgilendirmektedir. Çocuk Gelişimi Uzmanı olabilmek için üniversitelerin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun olmak gerekmektedir.

 

ÇOCUK GELİŞİMİ UZMANI NE İŞ YAPAR?

Çocuk gelişimi uzmanları ne iş yapar?, çocuk hastanelerinde ya da çocuk gelişim merkezlerinde çalışmaktadır. Ayrıca nörologlar ile birlikte de çalışabilmektedirler. Eğitim hizmetleri için programlar hazırlamakta ve programların uygulamalarıyla ilgilenmektedirler. Hastanelerde bebek gelişimini takip ederek, çeşitli tedavi bölümlerinde ona duygusal destekte bulunmaktadır. Anne adaylarına ya da annelere doğum öncesinde ve sonrasında annelik danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca ailelere de çocuk bakımıyla ilgili gerekli eğitimleri vermekte ve bu konuda onlara danışmanlık yapmaktadır. 

 

Çocuk Gelişimi Uzmanları, engelli çocuk bakıcısı olarakta destek vermekte, onların engel durumlarını takip ederek programlar hazırlamaktadır. Bu programlar aracılığı ile engelli çocukların düzenli bir şekilde gelişmesi için gerekli gayreti göstermektedir. Ailelerine de bu gelişim süreçleriyle ilgili bilgi vermekte ve yapılması gerekenler hakkında eğitim vermektedir.

 

Çocuk televizyon programları, yayınları gibi çocuk gelişim süreçlerini psikolojik anlamda etkileyecek olan alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu yayınları ve programları birebir hazırlamakta ya da hazırlanma aşamasında destek sunmaktadır. Oyuncak üretim aşamalarında da oyuncak sanayisinde danışman olarak görev alır, çocuk gelişim süreçlerine en uygun oyuncak tasarımlarını belirlemektedir. Çocuklara yönelik düzenlenmekte olan çocuk tiyatrolarında yine çocuk gelişimini doğru bir şekilde etkilemesini sağlamak için danışmanlık görevi üstlenmektedir. Çocukların dahil olduğu televizyon programlarında, dizilerinde ya da filmlerinde, çocuğun psikolojisinin doğru bir şekilde gelişmesini ve çocuğun çevresel faktörlerden olumsuz etkilenmemesi için, çocukla ilgilenmekte ve ona bu doğrultuda danışmanlık yapmaktadır. Çocuk ruh sağlığı merkezlerinde, özel ya da resmi kreşlerde, yuvalarda ana okullarında yöneticilik yapmaktadır. Bu gibi alanların düzenlemeleri, çocukların psikolojileri göz önünde bulundurularak tasarlanması gereken tüm projeleri Çocuk Gelişimi Uzmanı’ndan alınan yardımlarla hazırlamak, çok daha doğru ve yerinde bir hareket olacaktır. Bu sebeple, Çocuk Gelişimi Uzmanları bir çok alanda önemli rol oynamaktadırlar.

 

Kreşlerde, yuvalarda, hastanelerde ya da çocuk yayını yapan dergilerde, kanallarda vb. bir çok alanda danışmanlık hizmeti vermekte olan Çocuk Gelişimi Uzmanları için Simge Danışmanlık firmamız sizlere geniş bir yelpaze sunacaktır. İş arayan ve iş vereni bir araya getirmekte olan Simge Danışmanlık, Çocuk Gelişimi Uzmanı alanında da bir çok adayı bünyesinde barındırmakta ve bu adaylara istihdam sağlayan önemli bir danışmanlık firmasıdır. Firmamızın profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarından bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bakıcı şirketleri

Bakıcı şirketleri

Simge Danışmanlık, Türkiye’nin önde gelen bakıcı ve ev işlerine yardımcı personel temini konusunda hizmet veren bir firmadır. Firmanın sunduğu profesyonel hizmetler ve müşteri memnuniyetine odaklanan yaklaşımıyla tanınır. İş arayanlar ve işverenler arasında güvenilir bir köprü oluşturarak, ihtiyaç sahiplerine kaliteli bakıcılar sağlamak için çaba gösterir. Simge Danışmanlık, geniş bir bakıcı portföyüne sahiptir ve işverenlerin taleplerine uygun

Devamını Oku
Destek personeli nedir?

Destek personeli nedir?

Destek personeli, bir kurum veya organizasyonun işleyişini desteklemek için çeşitli görevleri yerine getiren kişilere verilen genel bir isimdir. Destek personeli, genellikle idari, operasyonel veya teknik görevleri üstlenir ve bu görevler genellikle belirli bir departman veya birimin ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Örneğin, bir şirketin idari ofisinde çalışan bir destek personeli, sekreterlik görevlerini yerine getirebilir, telefonları yanıtlayabilir, randevuları

Devamını Oku
Aile bakıcısı nedir?

Aile bakıcısı nedir?

Aile bakıcısı, genellikle bir ailenin ev işleriyle ilgilenen ve çocuklarının veya yaşlı bireylerin bakımını üstlenen kişidir. Ailelerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve destek olmak amacıyla çeşitli görevleri üstlenirler. Bu görevler arasında ev temizliği, yemek hazırlığı, çocukların ve yaşlıların kişisel ihtiyaçlarının karşılanması, eğitici ve eğlendirici etkinlikler düzenleme, dışarıda veya okulda çocuklara refakat etme gibi işler bulunur. Aile

Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir