Yaşlı Bakıcısı

İstanbul Yaşlı & Hasta Bakıcısı İlanları

Kendine bakamayacak durumda olan veya zamanla ailesi tarafından da bakımının yeterli gelmeyeceği ihtiyarların gün içinde oluşabilecek her türlü beslenme, temizlik ve güvenlik ihtiyacından sorumlu olan kişiye yaşlı bakıcı denir.

 

Yaşlı bakıcı evde doktorun veya hemşirenin verdiği tüm talimatlar doğrultusunda yaşlının sağlığının takibinden sorumludur.

 

Beslenme saatlerinin düzenlenmesi, neler tüketmesi gerekiği, gün içindeki temizlik ve tuvalet ihtiyacı ile ilgilenir. Hasta, tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürüyorsa bakıcı günün belirli saatleri içinde gezdirilmesi ile de ilgilenir. Son derece sorumluluk isteyen bu iş için kişinin yaşlıları sevmesi ve onlarla iyi anlaşması oldukça önemlidir.

Bakıcı, dürüst, saygılı, sevecen, anlaşılır, sorumluluk sahibi, güvenilir bir kişiliğe sahip olmalıdır. Aksi takdirde ne ilgilendiği yaşlı ile ne de yaşlının ailesi ile uyum içinde olamaz. İhtiyar insanlar yaşlarından ötürü ilgiye ve sevgiye daha çok ihtiyaç duyar. Bu nedenle çevresindeki insanlarla sürekli iletişim halinde olmak, dertleşmek ister. Yaşlı bakıcı buna karşı istekli ve tahammüllü olmalıdır. İlgilendiği kişi ile daha çok arkadaş olma yoluna giderse her iki tarafta çok rahat bir şekilde anlaşacaktır.

 

Yaşlı bakıcı bazı konularda oldukça temkinli davranmalıdır. Özellikle yaşlının yiyecek kaçamaklarını takip etmeli ve engel olmalıdır.İlaç kullanıyorsa bunların saatine riayet etmek ve doktor kontrollerini aksatmamak gerekir. Aynı zamanda yaşlı bakıcı doktorun verdiği öneriler doğrultusunda yaşlı kişiye belli başlı kondisyonlar yaptırmayı ihmal etmemelidir. Günümüzde gittikçe ilerleyen bakıcı hizmetleri neticesinde aileler tarafından her gün birçok yaşlı bakıcı aranıyor. Evde yaşlı bakıcı, ailelerin üzerinde büyük bir sorumluluğu alarak; daha güvenilir ve profesyonel şekilde yaşlı ile ilgilenilmesine olanak sağlamaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Simge Danışmanlık üzerinden kolaylıkla aradığınız elemana güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Simge Danışmanlık işveren ile iş arayanı belirtilen nitelikler doğrultusunda bir araya getirerek her iki tarafı da uygun çalışma ortamı altında birleştirmeyi hedefler. Yıllardan beri insanların özel veya kurumsal alanlardaki tüm ihtiyaçları için gerekli danışmanlık faaliyetini Türkiye’nin her bölgesi ve şehrinde hızla devam ettirmektedir. Sizde Simge Danışmanlık üzerinden istediğiniz işe ve elemana kısa sürede ulaşabilirsiniz.