Ev Aşçısı

Istanbul Aşçı Ev İş İlanı

Ev Aşçısı, en genel tabiriyle yemek pişirmeyi meslek edinen kimselere verilen mesleki adlandırmadır. Aşçıların hizmet alanları arasında özel mülkler de yer almaktadır.

 

Ev aşçısı olarak hizmet veren bu aşçılar; ev halkına ve misafirlere düzenli olarak günlük yemek hazırlama görevini üstlenir. Bu hassas görev için eve özel aşçı arayanlar ya çok seçici davranır ya da yanlış seçimler yaparak çeşitli problemlerle karşılaşır.

 

Bu gibi durumlarda Simge Danışmanlık gibi size rehberlik edecek oluşumlardan yardım almanız yapacağınız en doğru seçim olacaktır

Ev Aşçısının Görevleri Nelerdir?

Aşçılar restoran, lokanta, kafe, pastane, ev, iş yeri, yemekhane, yurt, lojman, hastane, okul ya da yemek üzerine çalışan özel firmalarda çalışır. Her biri farklı bir sıfata sahip olmaktadır.

 

Ev aşçıları evdeki günlük yemekleri yapma, konuklar için özel yemekler hazırlama, ev halkının hassasiyetlerine uygun olarak diyabet, tansiyon, kolesterol gibi hastalığı olanlar için; ya da diyette olanlar için özel menüler oluşturma, özel gün ve davetlerde yemek ve sunum hazırlama gibi görevleri üstlenir.

 

Ev aşçısı; ev sahiplerinin tercihlerine göre zengin Türk mutfağından, dünya mutfağından ya da özel istek üzerine farklı bir ülkenin mutfağından yemekler hazırlamaktadır. Hijyen kurallarına dikkat eden aşçılar; hem gözü hem mideyi doyuran, lezzetli ve şık sunumlar hazırlayarak ev sahiplerinin ve konukların memnuniyetini sağlamaya çabalar. Peki, evime aşçı arıyorum diyen, ev yemekleri aşçısı arayanların dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

 

Ev Aşçısında Mutlaka Olması Gereken Nitelikler

 • Bir ev aşçısı, daha önce kalabalığa yemek yapan restoran tarzı bir yerde deneyim kazanmış olmalıdır.
 • Titiz ve tertipli olmalı, hijyen kurallarına dikkat etmelidir.
 • Kahvaltı dahil tüm öğünler için yemek, tatlı, salata, aperatif hazırlamaya hakim olmalıdır.
 • Pratik, hızlı ve üretken olmalıdır.
 • Gıdaları besin değerlerini öldürmeden lezzetli yemeklere dönüştürebilmelidir.
 • Yatılı aşçı olarak görev alan ev aşçılarının, yanında çalıştığı aileyle karşılıklı güven bağını sağlaması gerekmektedir.

 

Ev Aşçısı Olmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Ev aşçısı iş ilanlarıya da yatılı aşçı iş ilanlarına göz atmanıza rağmen size uygun işi bulamıyorsanız, Simge Danışmanlık’tan yardım alarak eve özel aşçı arayanlarla bir araya gelebilir, aradığınız aileyi bularak mesleğinizi ifa edebilirsiniz.

 

Ev Aşçısı Arıyorum & Arayanlar

Ev aşçısı arıyorum adı altından çevresine ve internet üzerinde arama yapanlar için özel portföyümüz ile özel aşçı arayanların ihtiyaçlarını gerçekleştiriyoruz. Simge Bakıcı ve Özel İK danışmanlığı olarak portföyümüzde bulunan personellerimizi sizlere yönlendiriyoruz. Şartlarınızı ve kurallarınızı bizlere ileterek sizlerin ihtiyacını karşılayabilecek en iyi aşçı ile sizler arasında bağlantı kuruyoruz.

 

Aşçı için aradığınız tüm CV inceleme, anlaşma ve süreç adımlarını sizler için yönetiyor, ev aşçısı arıyorum diyen herkese profesyonel destek sağlıyoruz.

 

Özel Aşçılar Nerede Çalışır?

Özel aşçıların çalışma alanları oldukça geniştir. Bunlardan bazıları:

 • Villa için
 • Ev İçin
 • Hasta için
 • Özel okullar için
 • Özel kreşler için

olarak başlıca sıralandırılabilir.

 

Özel Aşçı İş İlanları Çalışma Türleri

Çalışılacak ortama ya da yere göre aşçılar;

 • Tam zamanlı
 • Yarı zamanlı
 • Yatılı aşçı

olarak 3’e ayrılır.

 

Tam Zamanlı Özel Ev Aşçısı

Tam zamanlı özel ev aşçısı belirlenen saatler aralığında çalıştığı yerin yemek ve anlaşma dahilindeki işlerini gerçekleştirdiği çalışma türüdür. Bu çalışma saatlerinde ortalama 6 – 10 saat aralığında çalışılır. Aşçı – işveren arasında aylık bazda anlaşılan rakamda ödeme gerçekleştirilir.

 

Yarı Zamanlı Özel Ev Aşçısı

Günün belirli saatlerinde çalışılacak alana giderek yemek ve diğer işleri gerçekleştiren aşçıların çalışma türü “yarı zamanlı özel aşçı” olarak nitelendirilir. Tam zamanlı olarak çalışmaz günün belirli aralıklarında anlaşılan saatlerde iş yerinde bulunması ve işlerini gerçekleştirmesi gereklidir.

 

Yatılı Özel Ev Aşçısı

Yatılı aşçı çalışma modelinde, iş veren anlaştığı aşçıya kalacak yer de sağlar. Aşçının çalışma süresi iş veren ile anlaştığı zaman aralığındadır. Kalacak yer ve giderlerin birçoğu işveren tarafından karşılanır. Yatılı aşçılar daha çok; villa, iş merkezleri, projelik işlerde çalışma gibi alanlarda tercih edilir.

 

Eğer sizde özel aşçı arıyorsanız hemen iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, aradığınız güvenilir ve profesyonel aşçılar ile çalışmaya başlayabilirsiniz